W trosce o podniesienie jakości kształcenia od 15 marca 2011r. w Szkole Podstawowej nr 10 rozpoczął się cykl szkoleń dla nauczycieli kształcenia zintegrowanego ze szkół: SP1, SP8, SP10, SP11 organizowanych przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach w ramach projektu „BELFER ON LINE”.
Celem projektu jest przygotowanie nauczycieli do kształcenia kompetencji kluczowych uczniów przy wykorzystywaniu platform e-learningowych i cyfrowych narzędzi edukacyjnych.
Uczestnicy projektu podniosą swoje kompetencje metodyczne i merytoryczne w zakresie wykorzystywania w swojej pracy technologii informacyjno-komunikacyjnej, wykształcą umiejętności prowadzenia zajęć dydaktycznych i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów przy wykorzystywaniu platformy eL i narzędzi edukacyjnych (Web Quest, eXe) oraz zostaną przygotowani do prowadzenia mentoringu.
       Szkolenia będą prowadzone W II modułach:
I moduł obejmować będzie szkolenia metodyczne przygotowujące nauczycieli do wykorzystywania innowacyjnych metod TIK w kształceniu kompetencji kluczowych (50h).
II moduł stanowić będą szkolenia z andragogiki przygotowujące do świadczenia usług mentorskich ( 40 h, w tym 15eL).

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.