EduOgród
projekt edukacyjno-rekreacyjny zagospodarowania terenu
Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie 
Szanowni Państwo!
Zaplanowane zagospodarowanie terenu będzie miało na celu rozwój edukacyjno-wychowawczy dzieci
i młodzieży, jak również popularyzację zdrowego i aktywnego stylu życia.
Utworzenie drogi dojazdowej do tylnej części budynku szkoły przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa społeczności szkoły i umożliwi bezpośredni, szybki dojazd służb specjalnych.
EduOgród będzie mini kompleksem edukacyjno-rekreacyjnym skierowanym do osób w każdej grupie wiekowej. Strefa gier i zabaw obejmować będzie szerokie spektrum tematyczne. Zaplanowane gry i tablice edukacyjne, umożliwią zdobywanie młodym ludziom wiedzy przyrodniczej poprzez zabawę
i wypoczynek w otwartej przestrzeni.
Strefa rekreacyjno - sportowa będzie wspaniałą alternatywą dla szkolnych sal gimnastycznych i boisk poprzez przeprowadzenie ciekawej lekcji wychowania fizycznego. Aktywny czas spędzony na świeżym powietrzu pozwoli się zrelaksować, rozładować napięcie i poprawi samopoczucie. Dzięki znajdującym się obok każdego z urządzeń sportowych tablicom informacyjnym, zawierającym niezbędne wskazówki do ćwiczeń będą mogli bezpiecznie z nich korzystać wszystkie dzieci i młodzież.
Dodatkowym elementem zagospodarowania będzie montaż altany ogrodowej, w której odbywać się będą np. lekcje plenerowe o różnej tematyce, quizy oraz wspólne spotkania uczniów i ich rodziców podczas pikników bądź festynów. Korzyścią zamontowanych elementów drewnianych jest materiał z którego zostały wykonane. Materiał pochodzenia biologicznego, posiada specyficzne właściwości takie jak zdolność do kurczenia, pęcznienia i paczenia. Naniesione powłoki ochronne, zabezpieczają drewno przed wpływem warunków atmosferycznych i działaniem organizmów niszczących drewno aż na 20 lat, co niweluje dodatkowe koszty utrzymania.
Z placu będzie można korzystać nie tylko w czasie godzin pracy szkoły, ale również popołudniami.

DZIĘKUJEMY!!!

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć.
widok obecny rzut widok placu
widok placu widok placu widok placu
widok placu widok placu widok placu