SP 10 uhonorowana tytułem „Szkoły Odkrywców Talentów”


       Z wielką przyjemnością informujemy, że 23 stycznia 2012 roku odbyła się uroczystość związana z nadaniem naszej szkole tytułu „Szkoły Odkrywców Talentów” w roku szkolnym 2011/2012 przyznanej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Wyróżnienie to świadczy, że nasza placówka aktywnie przyczynia się do promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.
       Swoją obecnością zaszczycili nas Wiceprezydent Miasta Będzina pani Daria Paterek, wizytator KO w Katowicach mgr Iwona Malewska-Drożdż, Naczelnik Wydziału Oświaty pan Roman Goczoł oraz Inspektor Wydziału Oświaty pani Elżbieta Gwiazda. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również dyrektorzy będzińskich szkół i przedszkoli, przewodnicząca Rady Rodziców pani Daria Dąbrowska-Zawisza oraz rodzice i dziadkowie uczniów naszej szkoły.
       Pani dyrektor mgr Anna Drzewiecka przyjęła z rąk pani Kuratorium Oświaty w Katowicach pani mgr Iwony Malewskej-Drożdż tablicę z tym ważnym dla szkoły tytułem. W swoim przemówieniu pani dyrektor przypominała, że na co dzień całe grono pedagogiczne stara się pracować tak, aby rozwijać talenty uczniów, wyrównywać szanse edukacyjne oraz dostrzec w każdym z wychowanków jego uzdolnienia.
       Pani wiceprezydent Daria Paterek odczytała list z gratulacjami od Prezydenta Miasta Będzina pana Łukasza Komoniewskiego.
       W części artystycznej publiczność śledziła przygody Obeliksa, który w poszukiwaniu swojego drogiego przyjaciela Asteriksa ma okazję spotkać utalentowanych uczniów „dziesiątki”. Grupa przedszkolna przedstawiła układ taneczny na podstawie Zorby, a szkolne kółko teatralne klas I-III uraczyło nas dowcipnym przedstawieniem. Uczniowie pokazali również swoje talenty muzyczne i taneczne – dzieciaki śpiewały, grały na instrumentach, rapowały oraz przedstawiły dwa układy taneczne. Obelix dowiedział się również, że uczniowie naszej szkoły od najmłodszych lat zaznajamiają się z technologią informacyjną korzystając ze szkolnych netbooków.
       Nasi galijscy przyjaciele w końcu się odnaleźli, a my mieliśmy okazję na własne oczy zobaczyć dlaczego SP10 zasługuje na miano Szkoły Odkrywców Talentów.


2012-01-23

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.