Podczas XIX Finału
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
który zorganizowaliśmy we współpracy
z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa
i Krwiolecznictwa w Katowicach
w dniu 9 stycznia 2011r.
zebraliśmy kwotę
4 651 zł. 92 gr. i 2 euro centy.
14 osób oddało krew,
a 21 osób zgłosiło się
do rejestru dawców szpiku kostnego.


Wszystkim z Państwa, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do XIX Finału WOŚP w naszej szkole, serdecznie dziękujemy!!!
2011-01-09 (23 zdjęcia)

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.
       Podczas XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 w Będzinie we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, zebrano 4.651 zł. 92 gr. i 2 euro centy. 14 osób oddało krew, a 21 osób zgłosiło się do rejestru dawców szpiku kostnego.
       Z możliwości oddawania krwi korzystali nie tylko nauczyciele i rodzice uczniów SP 10, ale także inni mieszkańcy Będzina, którzy znaleźli informacje o imprezie na plakatach umieszczonych w wielu punktach naszego miasta. W rozpropagowanie inicjatywy włączyli się także księża okolicznych będzińskich parafii. Swoją pomoc okazał Prezydent Miasta Będzina p. Łukasz Komoniewski, który objął tę cenną inicjatywę honorowym patronatem. Do akcji przyłączył się także Komendant Komendy Powiatowej Policji w Będzinie p. Dariusz Nowak.
       W imprezie czynnie wzięli udział rodzice uczniów, którzy przynieśli ciasta, kanapki, sałatki i inne pyszności, które zostały następnie szybko sprzedane zasilając konto Orkiestry. Podczas licytacji można było nabyć m.in. przedmioty wykonane prze osadzonych w Zakładzie Karnym w Wojkowicach. Dzień wcześniej, dzięki uprzejmości szefowej będzińskiego sztabu WOŚP p. Agnieszki Marant, dwójka nauczycieli SP 10 p. Jolanta Busz oraz Ewa Wolniak, uczestniczyła w spotkaniu z Jurkiem Owsiakiem, które odbyło się w Zakładzie Karnym w Wojkowicach. Spotkanie odbyło się z inicjatywy kierownictwa Zakładu Karnego.
       Podczas spotkania uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać z Jurkiem Owsiakiem, który złożył autograf na oryginalnej koszulce WOŚP. Została ona wystawiona na licytację w niedzielę. Szkoła otrzymała także wiele przedmiotów wykonanych przez osadzonych w Zakładzie Karnym. Wszystkie te przedmioty zostały zlicytowane podczas Finału.
       W niedzielę licytowano także m.in. prace plastyczne i zdjęcia wykonane przez pracowników szkoły, porcelanę, książki, płyty, programy komputerowe, zabawki, a nawet biżuterię. W imprezie wzięli udział członkowie będzińskiego „Fight Club”, po kierunkiem p. Damiana Wysockiego, prezentując różne sztuki walki i wzbudzając wśród zgromadzonych olbrzymie zainteresowanie.
       Finał uświetniły także Jasełka w wykonaniu najmłodszych oraz inne występy artystyczne takie jak kolędy, pastorałki, piosenki zimowe, taniec nowoczesny, itp.
       Imprezę zaszczycili swoją obecnością m.in. w imieniu Pana Prezydenta Będzina sekretarz miasta p. Marek Król, Naczelnik Wydziału Edukacji UM w Będzinie p. Roman Goczoł, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Będzinie p. Dariusz Nowak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie p. Tomasz Czerniak, radny powiatu będzińskiego p. Adam Szydłowski oraz Dyrektor Naczelny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach p. Stanisław Dyląg.
       Uczestnictwo w XIX Finale WOŚP było dla wszystkich, zarówno najmłodszych uczniów jak i ich rodziców, opiekunów i wszystkich pracowników szkoły doskonałą lekcją dobroczynności oraz uwrażliwienia na cierpienia i potrzeby innych.
       Mamy nadzieję, że Szkoła Podstawowa nr 10 w Będzinie będzie grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i o jeden dzień dłużej.